Dobré odpoledne, je pátek 28.1.2022, 16:43. Dnes má svátek Otýlie, zítra Zdislava.
Detail

Zpravodaj PID a aktuální informace o PID

2021-05-26 15:11:37 | obec ©

Od neděle 13. června 2021 bude do společného integrovaného systému Prahy a Středočeského kraje zahrnuta oblast Dobříšska a Sedlčanska. Při integraci bude zrušeno celkem 21 linek v systému Středočeské integrované dopravy (SID), zavedeno 12 nových autobusových linek Pražské integrované dopravy (PID), na 5 linkách PID a 5 linkách SID bude upraven jejich provoz nebo číselné označení.

V nejvyšší možné míře je snahou na nových linkách zavést proklady spojů mezi sebou pro vytvoření atraktivního intervalu a vytvořit přestupní uzly na trasách páteřních linek s návaznostmi na další linky. V některých dopravních relacích dochází k posílení provozu v pracovní dny i o víkendech a ke zkvalitnění směrové nabídky. Do systému PID bude nově zapojeno dalších 28 obcí.
Oblast Dobříšska
S integrací Dobříšska vzniknou v oblasti 4 nové linky PID. Linka 420 je vedena v trase Dobříš – Dolní Hbity – Kamýk nad Vltavou – Krásná Hora nad Vltavou – Kovářov – Milevsko, přičemž všechny její spoje jsou vedeny jako přímé bez přestupu z/do Prahy jako linka 392 v úseku Dobříš – Praha, Smíchovské nádraží. Oproti stávající lince D90 je změněna trasa u Dobříše tak, že je linka vedena přes obce Svaté Pole, Druhlice a Ouběnice, kde tím dojde k rozšíření obslužnosti s tím, že naopak vynechá obec Obořiště, která je dostatečně obsloužena frekventovanou linkou 517. Na území Jihočeského kraje platí kilometrický tarif.
Linka 514 je vedena v trase Dobříš – Rybníky – Drhovy – Borotice – Drevníky – Županovice. V Dobříši navazuje na spoje linek 392 a 395 z/do Prahy. Linka je v provozu pouze v pracovní dny. Oproti stávající lince D54 je zrušen závlek jednoho spoje do Dražetic, který bude nahrazen rozšířením provozu stávající linky PID 460 do této obce.
Linka 515 je vedena v trase Příbram – Dubenec, Skalka – Višňová – Daleké Dušníky – Nečín – (Hřiměždice / Drevníky – (Županovice) – Borotice, Čelina). Linka je v provozu pouze v pracovní dny. V Nečíně jsou zajištěny vzájemné přestupy s linkou 520.
Linka 520 je vedena v trase Dobříš – Svaté Pole – (Obořiště – Ouběnice) – Daleké Dušníky – Nečín – Hřiměždice – (Kamýk nad Vltavou). Linka je v provozu pouze v pracovní dny. V Nečíně jsou zajištěny vzájemné přestupy s linkou 515. Jeden pár spojů, který je veden z/do Kamýka nad Vltavou je veden jako přímý bez přestupu z/do Prahy jako linka 392 v úseku Dobříš – Praha, Smíchovské nádraží.
Oblast Sedlčanska
S integrací Sedlčanska vznikne v oblasti 6 nových linek PID a 5 stávajících se změní. Zavádí se nová mezikrajská linka 454 v trase Sedlčany – Jesenice – Sedlec-Prčice – Nadějkov – Jistebnice – Tábor. Linka bude provozována celotýdenně, přičemž ve špičkách zhruba ve dvouhodinovém intervalu. Linka bude časově prokládána ve společném úseku s linkou 513, tj. Sedlčany – Sedlec-Prčice. Na lince budou provozovány také 2 páry spojů o víkendech. Spoje v Sedlčanech navazují na linku 360 z/do Prahy a linku 754 z/do Příbrami a v Sedlec-Prčici na linku 451 z/do Votic. Z důvodu požadavku Jihočeského kraje je část spojů v úseku Nadějkov – Tábor vedena jako linka 390 090, avšak bez nutného přestupu. V uvedeném úseku platí kilometrický tarif na všech spojích.
Stávající linka 557 mění číslo na 451 a její trasa je upravena: Votice – Heřmaničky – Sedlec-Prčice – (Červený Újezd – Střezimíř – Borotín). V Sedlci-Prčici na vybrané spoje navazuje nová linka 454 ve směru Nadějkov.
Prodlužuje se trasa stávající linky 486 o úsek Osečany – Křečovice. Na lince je v úseku Osečany – Radíč – Nalžovice posílen provoz o nové spoje pro zajištění obslužnosti obce Radíč. V Osečanech spoje navazují na páteřní linku 754 z/do Sedlčan.
Zavádí se nová linka 513 v trase Sedlčany – Jesenice – Sedlec-Prčice – Sedlec-Prčice, Vrchotice. Její spoje jsou vzájemně proloženy se spoji paralelní linky 454 v úseku Sedlčany – Sedlec-Prčice. Souhrnně zde ve špičkách jezdí autobusy v cca hodinových intervalech. Spoje v Sedlčanech navazují na linku 360 z/do Prahy a linku 754 z/do Příbrami.
Zavádí se nová linka 516 v trase Sedlčany – (Příčovy / Dublovice, Břekova Lhota) – Dublovice (- Dublovice, Chramosty) – Dublovice, Zvírotice. Linka je v provozu pouze v pracovní dny. V Dublovicích navazuje 1 pár spojů vedený přes Břekovu Lhotu na páteřní linku 754 z/do Příbrami.
Zavádí se nová linka 518 v trase Sedlčany – Kosova Hora – Štětkovice – Prosenická Lhota – (Křečovice, Hořetice). Linka je v provozu pouze v pracovní dny. Spoje v Sedlčanech navazují na linku 360 z/do Prahy a linku 754 z/do Příbrami.
Zavádí se nová linka 519 v trase Votice – Vojkov – Kosova Hora – Sedlčany. Linka je v provozu pouze v pracovní dny. Spoje ve Voticích navazují na osobní vlaky, či autobusy linky 401 ve směru Benešov i Tábor. V Sedlčanech část spojů navazuje na linku 360 z/do Prahy a linku 754 z/do Příbrami.
Stávající linka 556 je prodloužena o úsek Heřmaničky, Křenovičky – Kosova Hora – Sedlčany. V tomto úseku jsou vedeny pouze vybrané spoje v pracovní dny.
Stávající linka 568 je zkrácena do trasy Střezimíř – Mezno – Miličín.
Stávající linka 754 je prodloužena do trasy Benešov – Neveklov – Křečovice – Osečany – Sedlčany – Dublovice – Obory – Višňová – Dubenec, Skalka – Příbram. Nově představuje páteřní tangenciální linku spojující významná sídla a přestupní uzly. Na lince je zaveden cca hodinový interval ve špičkách, dvouhodinový interval v dopoledním sedle a 4 páry spojů o víkendech ve čtyřhodinovém intervalu. Zachovány jsou stávající časové polohy v úseku Benešov – Křečovice pro zachování návazností v Benešově a Neveklově. V Sedlčanech je zajištěna přestupní návaznost na linky např. ve směru Štěchovice, Praha nebo Sedlec-Prčice, Tábor a další. V zastávce Dubenec, Skalka je možný přestup na linky směr Dobříš, Praha. V zastávce Křečovice navazují spoje linky 756 ve směru Nahoruby a v zastávce Osečany spoje linky 486 ve směru Radíč.
Zavádí se nová linka 756 v trase Neveklov – Křečovice, Hořetice – Křečovice – Křečovice, Nahoruby – Křečovice, Nová Živohošť. Většina spojů je vedena především v úseku Křečovice – Křečovice, Nahoruby a v Křečovicích navazují na páteřní linku 754 především ve směru z/do Neveklova, ale ve vybraných případech také ve směru z/do Sedlčan. Část spojů je vedených jako přímých jako linka 486 dále směr Osečany, Radíč a Nalžovice.
Oblast Rožmitálu pod Třemšínem
Společně s integrací Dobříšska a Sedlčanska dochází k integraci části stávající linky D34 a to v úseku Nepomuk – Rožmitál pod Třemšínem. Zde je zavedena nová linka 524 v této trase. Je v provozu pouze v pracovní dny a v Rožmitále pod Třemšínem navazuje na spoje linky 521 z/do Příbrami.
Další informace o Pražské integrované dopravě najdete v přiloženém zpravodaji.


Zpravodaj PID

Autor: obec ©

Kontakty
Obec

Obec Pičín
Obecní úřad Pičín
Pičín 154
262 25

IČO: 00243035Úřední hodiny
pondělí a středa:
10.00 - 11.30, 17.00 - 18.30
Upřednostňujeme telefonickou nebo elektronickou komunikaci.

318 611 142 - Obec Pičín, Obecní úřad pevná linka,
E-mail: obecpicin@picin.cz
ID datové schránky: xe2b49s
Bankovní spojení: ČS: 521709349/0800

737 489 877 - RNDr. Lenka Kupková, starostka obce
603 203 533 - Ing. Josef Bedřich, místostarosta

Virtuální prohlídka
Foto
Nahrajte si Flash Player, pokud chcete vidět více.
Další fotogalerie..
www.picin.cz
© Obec Pičín
Právní doložka
Editace